Eu, tu, dar fără tine...
Babe sau little ladybug cum obișnuiam să-ți spun...
Da, am ajuns să pun verbele la trecut
Deoarece a ajuns să doară...doare tare,
Dar paradoxal mă hrănesc cu această
Mică, mare, dar frumoasă durere...e frumoasă
Că e provocată de tine, o rază blândă și caldă
de soare...
Să spun că mi-e dor? Nu, deoarece știi asta deja...
Acum îmi refulez mii de sentimente și încă ascult
“I wanna be yours”, însa nu schimbă cu nimic starea mea
Depresivă combinată cu un tip de anxietate stranie!
Aș vrea acum să fac un Cocktail Molotov și să adaug
Mai multa benzină...
Iar apoi să arunc cu el pe sentimente,
Să ardă, iar apoi să renască la fel ca o Pasare Phoenix
Din propria cenușă....

25 Dec - 22:57

Id: 196
 
913 vizualizari