Îmi vine să plâng de fericire,
Dar ce motiv aș avea?
Atunci voi plânge de tristețe.
Există vreun motiv real?
Vreau să simt ceva, orice,
Fie de rău, fie de bine,
Vreau să simt atât de intens,
Dar simțirea să vină din mine.
Nu pot,
Nu pot,
Nu pot.
Simt că mă sufoc în vid,
Emoțiile mă fură.
M-am detașat de iubire.
Condusă de val
Am ajuns pe un tărâm pustiu.
Du-mă înapoi, valule,
Altfel voi lupta cu tine!
Chiar dacă mă vei îneca,
Voi putea să văd prin tine.
Să-ți văd începutul și sfârșitul.
Ne vom contopi și vom trăi împreună.
Ia-mă, valule!
Să simt din nou gustul sărat,
Să mă usture,
Să mă sufoce. |
|