sunt într-o criză
sunt într-o criză.
pentru mine ziua e mai scurtă ca visul.

vorbesc cu prieteni
și mi se pare că sunt departe,
deși eu văd că vorbim.

veniți în preajma mea
ca să vedeți cât de disperat e un poet
fără sarcini.

aș vrea o călătorie dus-întors până la nori
ca măcar ceea ce povestesc
să nu li se pară plictisitor amicilor.

regret că n-am încercat să văd cine sunt.
regret că nu m-am recunoscut.

totuși, mai e o șansă.
numai să se facă și racheta aia pentru mine.
poate o să văd printre nori.
sau norii prin mine...

25 Dec - 9:24

Id: 173
 
785 vizualizari