Polar
Reformulez
Într-o lume mică
În care poveștile
Se rescriu
Îmi caut viața uitată
În zâmbete ....aproape oarbe
Încerc sa le apuc
Mă cufund în psihoză ,
În ciuperci și vise
Fără culori .
Recit pentru o ultimă dată
O simplă rugăciune ...
Te rog vino !
Într-o floare de mac ,albă
Umblă-mi iar prin vene
Fă-mă să trăiesc
Chiar și cu o minte bolnavă
Te păstrez pentru mine
Ochii roșii
Mă trădează
Îmi induc o stare aparte
Fără percepții
Din care să reiasă
Fără simple lacrimi pe buze

25 Dec - 18:29

Id: 183
 
561 vizualizari